Майбутнє вже поряд: нове покоління Volvo оснастять технологією автономного водіння LiDAR

09:07 | ЛИПЕНЬ 08 2020
Майбутнє вже поряд: нове покоління Volvo оснастять технологією автономного водіння LiDAR

Щоб відповідати новим стандартам безпеки, Volvo Cars почала співпрацювати із розробником програмного забезпечення Luminar. Результатом співпраці повинно стати наступне покоління авто, яке буде оснащене інноваційною технологією LiDAR.

Незабаром світ побачить першу повністю автономну, високоінтелектуальну та самокеровану технологію для автономних Volvo. Виробництво авто нового  покоління заплановано на 2022 рік. Вони будуть оснащені модульною платформою SPA 2. Програмне забезпечення оновлюватиметься через бездротовий зв’язок, а функція Highway Pilot забезпечить повністю автономне водіння на дорозі після попередньої перевірки.

Функція активується після її перевірки на сумісність із окремими географічними локаціями та дорожніми умовами. Це передбачено для додаткової безпеки водія та пасажирів.

Директор з технологій Volvo Cars Генрік Ґрін підтвердив, що автономне водіння може стати однією з тих провідних технологій в історії, які рятують життя. Але цю технологію потрібно впроваджувати відповідально. На додаток до функції Highway Pilot, Volvo Cars та Luminar досліджують роль LiDAR у вдосконаленні майбутніх систем допомоги водію (ADAS). Партнери фокусуються на майбутньому оснащенні всіх авто на платформі SPA 2 датчиком LiDAR як стандартним. Датчики LiDAR є основою технології Luminar: вони випромінюють мільйони імпульсів лазерного світла для фіксації положення об’єктів, скануючи навколишнє середовище у 3D-форматі і створюючи тимчасову онлайн мапу без підключення до інтернету.

Сама технологія LiDAR — це ключ до створення Volvo, які будуть безпечно орієнтуватися в автономному режимі. Це гарантія реалістичного сприйняття навколишнього простору, яке камери та радари не в змозі забезпечити самостійно. Тому LiDAR стає ідеальною для швидкого прийняття безпечних рішень навіть у складних умовах навколишнього середовища.

Щоб запустити функцію Highway Pilot, технологія Luminar поєднуватиметься з низкою функцій: програмне забезпечення для автономного водіння, камери, радари, системи резервного керування для функцій рульового управління, гальмування та енергії акумулятора. Їх встановлять на майбутніх автомобілях Volvo, обладнаних для автономного водіння. Разом, це усі потрібні функції для безпечного і повністю автономного керування на дорогах.

У планах двох компаній — подальша перевірка технології LiDAR та її запуск у масове серійне виробництво. Адже для компанії Luminar із Силіконової долини партнерство з Volvo Cars означає лише перше постачання цієї технології у серійне виробництво. Volvo Cars також підписала угоду про можливе збільшення своєї частки капіталу в операціях Luminar.

«Volvo — це лідер у сфері автомобільної безпеки, який провів стандартизацію для технологій, що рятують життя. Ми вже вирішили основні питання, пов'язані з вартістю, продуктивністю та класом авто, щоб зробити серійне виробництво можливим. Разом з Volvo ми зробимо цю технологію доступною для всього світу», — вважає Остін Рассел, засновник і СЕО компанії Luminar.

За його словами, наступна ера безпеки — це епоха автономного водіння на дорогах.